logo yeni

657 SAYILI KANUNDA YAPILAN DEĞİŞİKLİĞE İLİŞKİN EKSİK YAYIMLANAN HÜKÜM DÜZELTİLDİ

Aktif . Yayınlanma mansethaber

kadin memur657 sayılı Devlet Memurları Kanununda değişiklikler de içeren 6663 sayılı Kanunun eksik yayımlanan hükmü, Cumhurbaşkanlığının yazısına istinaden Resmi Gazete’de yayımlandı.

663 sayılı Kanun,657 sayılı Kanunda yaptığı değişiklik ile; doğum yapan veya evlat edinen memurlara belli sürelerle ve özlük haklarına dokunulmaksızın günlük çalışma saatlerinin yarısında çalışmalarına imkan tanımıştı.

Bu düzenlemenin Mecliste kabul edilen metni ile Cumhurbaşkanlığına gönderilen ve Resmi Gazete’de yayımlanan metninin aynı olmaması nedeniyle, Cumhurbaşkanlığının yazısına istinaden eksik olan cümle Resmi Gazete’de yayımlanmak suretiyle gerekli düzeltme yapılmış oldu.

Memurun günlük çalışma sürelerinin yarısında çalışabileceği hallerde bu sürelerin memurun kurumu tarafından belirleneceğine ilişkin hüküm yayımlanan Kanun metninde yer almamıştı. Yapılan düzeltme ile, 657 sayılı Kanunun 104 üncü maddesine eklenen (F) fıkrasının sonuna “Memurun çalışacağı süreler ilgili kurum tarafından belirlenir.” cümlesi eklendi.

Bugün yayımlanan DÜZELTME

10/02/2016 tarihli ve 29620 sayılı Resmî Gazete’de aslına uygun olarak yayımlanan 6663 sayılı Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun 6 ncı maddesi ile 657 sayılı Kanunun 104 üncü maddesine eklenen (F) fıkrası, Cumhurbaşkanlığının 15/02/2016 tarihli ve 68244839-160.04-1-108 sayılı yazısına istinaden söz konusu fıkranın sonuna “Memurun çalışacağı süreler ilgili kurum tarafından belirlenir.” cümlesi eklenerek düzeltilmiştir. 

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.