logo yeni

MEB ÖĞRETMENLER VE ÖĞRENCİLER İÇİN ÖZEL EĞİTİM ETKİNLİK YARIŞMASI DÜZENLİYOR

Aktif . Yayınlanma mansethaber

mebMilli Eğitim Bakanlığı, Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği (TOGEMDER) işbirliği ile Özel Eğitim Materyal ve Etkinlik Yarışması düzenledi.

Tüm okullardaki yönetici, öğretmen ve öğrencilere açık olan yarışmaya yüksek lisans ve doktora öğrencileri de başvurabilecek.

Bakanlıktan konuya ilişkin açıklamada, yarışmanın özel eğitim hizmetlerinde kullanılan mevcut materyal ve etkinliklerin dışında yenilikçi, özgün, işlevsel etkinlik ve materyallerin üretilmesi, alanda görev yapan tüm eğitimciler tarafından bilinmesi, paylaşılması ve model teşkil etmesi amacıyla düzenleneceği ve materyal ile etkinlik olmak üzere iki ayrı kategoride gerçekleşeceği belirtildi.

Görme, işitme, zihinsel, bedensel yetersizlik, özel öğrenme güçlüğü, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, dil ve konuşma güçlüğü ile yaygın gelişimsel bozukluk olmak üzere sekiz yetersizlik alanında materyal ve etkinlikler ile müracaat edilebilecek olan yarışmanın başvuruları, 22 Şubat-20 Mayıs 2016 tarihleri arasında alınacak.

Katılım koşulları, takvim, dereceye giren materyal ve etkinlikler için verilecek ödüllere ilişkin detaylı açıklamalar yarışma kılavuzuna bakabilirsiniz.

Yarışma ile ilgili genelgeyi indirmek için tıklayınız.

Yarışma Kılavuzunu indirmek için tıklayınız.

Başvuru Formunu indirmek için tıklayınız.

Etkinlik Formunu indirmek için tıklayınız.

Materyal Formunu indirmek için tıklayınız.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.