logo yeni

ŞIRNAK'TA MEMURLARIN ARABASINA BOMBA KONULMASININ SEBEBİ ORTAYA ÇIKTI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

patlamaDün çalıştıkları kamu kurumlarına gitmek üzere bindikleri araca teröristler tarafından yerleştirilen bomba sonucunda şehit olan Ahmet Arttı ve Diyar Oslu toprağa verilirken, arabaya bomba konulmasının sebebi de ortaya çıktı.

Dün Şırnak Uludere’de yaşanan olayda, Tapu Kadastro Müdürlüğü’nde çalışan Ahmet Arttı, Uludere Devlet Hastanesi’nde memur olarak çalışan Diyar Oslu ve Abdulkerim Oslu, işe gitmek üzere bindikleri otomobilde patlama meydana gelmişti.

Patlamada, Ahmet Arttı ve Diyar Oslu olay yerinde yaşamını yitirirken, Abdulkerim Oslu hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Olay yerinde güvenlik güçlerinin yaptığı inceleme sonucu PKK’lıların otomobile daha önce yerleştirdiği patlayıcıyı infilak ettirdiği ortaya çıktı.

Şehit kardeşi ve şehit oğlu

Ahmet Arttı’nın, 1998 yılında PKK’nın yola tuzakladığı mayının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan geçici köy korucusu Seyfettin Arttı’nın kardeşi olduğu ve şehit yakını olduğu için, Diyar Oslu’nun da 1990 yılında mayına basması sonucu şehit olan köy korucusu Mustafa Oslu’nun kardeşi olduğu için, Abdulkerim Oslu’nun da, 1991’de PKK’ya yönelik düzenlenen operasyonda şehit olan ve kendisiyle aynı adı taşıyan köy korucusu Abdulkerim Oslu’nun oğlu olduğu için, şehit yakınlarına tanınan hakla memur oldukları öğrenildi.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.