logo yeni

MAKAM ŞOFÖRÜ HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

tutuklama 2Kullandığı makam otomobilinin sulama kanalına düşmesi sonucu, otomobilde bulunan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısının ölümüne neden olduğu gerekçesiyle yargılanan otomobil şoförü 2.5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

2013 yılında meydana gelen kazada, Adana’nın Seyhan ilçesinde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü ve İl Müdür yardımcısını taşıyan makam otomobili, sulama kanalına uçmuş, İl Müdürü ve otomobilin şoförü kurtarılırken, İl Müdür Yardımcısı ise hayatını kaybetmişti. Olayda, otomobilin sürücüsü yolun karşısına geçmeye çalışan bir yayaya çarpmamak için direksiyonu kırınca, kaza meydana gelmişti.

İl müdür yardımcısının taksirle ölüme neden olma suçundan açılan davada makam otomobilin sürücüsü, "Bir toplantıdan dönüyorduk. Hızım 60 kilometreydi. Aniden yola bir kadın çıkınca fren yapıp, direksiyonu kırdım. Hakimiyeti kaybedince de araçla kanala düştük. Vatandaşlar bizi sudan çıkardı. Ben de ölüm tehlikesi geçirdim. Olaydan sonra psikolojim bozuldu" ifadelerini kullanmıştı.

Buna karşın bilirkişi raporunda sürücünün tam kusurlu olduğunun belirtilmesi üzerine mahkeme, makam otomobili şoförünü taksirle ölüme neden olma suçundan 2.5 yıl hapis cezası ile cezalandırılmasına, ayrıca cezasının infazından sonra ehliyetine de 2.5 yıl süreyle el konulmasına karar verdi.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.