logo yeni

İDİL'DEKİ ÖĞRETMENLERE SMS ATILDI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

meb2Milli Eğitim Bakanlığı, Şırnak’ın İdil İlçesi’nde görevli 1200 öğretmene SMS göndererek İstanbul’da düzenlenecek seminere katılma çağrısı yaptı.

Yarın öğretim yılının ikinci yarısı başlamak üzere iken, İdil İlçesi’nde görevli 1200 öğretmene İstanbul’da düzenlenecek eğitim seminerine katılmaları için bakanlıktan SMS gönderilmesi, İdil’de sokağa çıkma yasağı ilan edileceği haberlerini güçlendirdi.

Öğretmenlerin cep telefonlarına gönderilen SMS çağrısında, "08-12 Şubat 2016 tarihleri arasında İstanbul Ataşehir Zübeyde Hanım Hizmet içi eğitim enstitüsünde düzenlenecek 2016000374 numaralı öğretmenlik uygulamaları seminerine katılmanız önem arz etmektedir. Bilgilerinize" denildi.

Şırnak’ın Cizre ve Silopi içlerinde 14 Aralık tarihinde başlayan sokağa çıkma yasağı öncesinde de benzer çağrılar gönderilmiş ve öğretmenlerin büyük kısmı iki ilçeden ayrılmışlardı.

İdil ilçesinde 2 mahallede teröristlerin kazdığı hendek ve barikatlar bulurken, diğer mahallelerde ise barikat ve hendek bulunmadığı belirtildi. İlçe’de barikat ve hendeklerin bulunduğu 2 mahalle sakinlerinin büyük kısmının da evlerine terk ettikleri ifade edildi.

Öte yandan, Şırnak İl Özel İdaresi ve bölgedeki diğer kentlerdeki kamu kuruluşlarından, ilçeye iş makineleri ve kamyon istendiği bildiriliyor. Gelen araçların, çatışmalar nedeniyle yerle bir olan sokaklardaki molozları temizleyeceği belirtiliyor. Temizliğin ardından da yasağın kaldırılacağı dile getiriliyor.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.