logo yeni

GEÇİCİ BÜTÇENİN UYGULANMASINA İLİŞKİN GENELGE ÇIKARILDI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

maliye"2016 Yılı Merkezi Yönetim Geçici Bütçe Kanunu"nun uygulanması kapsamında, uygulama birliğinin sağlanması ve oluşabilecek tereddütlerin giderilmesi amacıyla Maliye Bakanlığı tarafından bir Genelge yayımlandı.

1/1/2016 tarihinden 31/3/2016 tarihine kadar geçecek üç aylık dönemde uygulanmak üzere “2016 Yılı Merkezi Yönetim Geçici Bütçe Kanunu" çıkarılmıştı.

Geçici Bütçe Kanunu; 2015 Yılı Merkezi Bütçe Kanununa bağlı (H), (İ), (M), (O), (P) ve (T) işaretli cetvellerde yer alan tutar ve parasal sınırların, (K) işaretli cetvelin “II. Konferans Ücreti” ile “III. Fazla Çalışma Ücreti” bölümleri ile aynı cetvelin “IV. Diğer Ödemeler” bölümünün dördüncü, onaltıncı, onyedinci, onsekizinci ve yirminci fıkralarında yer alan tutarların 1/1/2016-31/3/2016 döneminde yüzde 6,8 oranında artırılarak uygulanmasına da hükmetmiş ve Geçici Bütçenin uygulanmasında ortaya çıkabilecek tereddütleri giderme yetkisini ise Maliye Bakanına bırakmıştı.

Bu çerçevede, "2016 Yılı Merkezi Yönetim Geçici Bütçe Kanunu"nu konusunda uygulama birliğinin sağlanması ve oluşabilecek tereddütlerin giderilmesi amacıyla Maliye Bakanlığı tarafından bir Genelge yayımlandı.

Resmi Gazete’de bugün yayımlanan Genelge (Sıra No: 5); yurt içinde verilecek gündelik miktarları, konferans ücretleri, saat başı ve aylık maktu fazla çalışma ücretleri ile bazı parasal sınırların ne kadar olacağına ilişkin bilgiler içeriyor. Bu bilgilerden bazıları, Maliye Bakanlığı tarafından 4 Ocak 2016 tarihinde çıkarılan “Mali ve Sosyal Haklara İlişkin Genelge"de de yer almıştı.

Bugün yayımlanan Genelge için tıklayınız ….

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.