logo yeni

FETVA SKANDALI SEBEBİYLE BİLGİ İŞLEM DAİRESİ BAŞKANI AÇIĞA ALINMIŞ

Aktif . Yayınlanma mansethaber

lutfi elvanTBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda milletvekillerinin sorularını cevaplayan Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, Diyanet’teki fetva krizinde daire başkanının görevden alındığını açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde Din İşleri Yüksek Kurulu’nun internet üzerinden vatandaşlara dini konularda hizmet verdiği Dini Bilgilendirme Platformu’na yöneltilen bir soruya verilen cevap çok tepki almıştı.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, fetvadaki hatayı kabul etmiş ve ilgili kişileri açığa aldıklarını söylemişti.

Bilgi İşlem Dairesi Başkanı açığa alındı

Bakan Lütfi Elvan aynı konuya ilişkin olarak komisyonda kendisine yöneltilen sorulara şöyle cevap verdi:

“Şunu çok açıklıkla ifade etmek istiyorum, sokakta aklını, ahlakını yitirmiş hiçbir insanın dahi kullanamayacağı ifadeler bunlar. Hicap duyarız bunları konuşmaktan. Böyle bir fetva söz konusu değil. Ne Alevi kardeşlerimize yönelik olarak ne de işte çocuğuyla birtakım ilişki vs. Bununla ilgili Diyanet İşleri Başkanlığımızın kesinlikle ne görüşü ne de fetvası söz konusu. Ama maalesef, iletişim ve sosyal medyada sağlanan birtakım gelişmeler, iletişim teknolojilerinin çok daha iyi noktaya gitmesi vesilesi, bu gibi araçları da kullanarak, manipüle ederek, Diyanet İşleri Başkanlığımızı da kötüleyen bir takım girişimler olmuş. Bunu da ifade edeyim. Bununla ilgili soruşturma başlatıldı. Bilgi işlem Dairesi Başkanı açığa alındı. Soruşturma devam ediyor. Diyanet İşleri Başkanlığımıza ve çalışan arkadaşlarımıza böyle bir iftiranın atılması son derece üzücü bir hadise. Böyle bir husus söz konusu değil. Tamamıyla uydurma ve iftiradan ibaret” 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.