logo yeni

KAMU PERSONELİ ARASINA SIZAN TERÖR YANDAŞLARIYLA İLGİLİ İDDİALAR MECLİS'TE

Aktif . Yayınlanma mansethaber

tbmm2Güneydoğu Anadolu bölgesinde kamu personeli arasına sızan terör yandaşlarına ilişkin iddialar TBMM’de dile getirilerek soru önergesine konu oldu.

MHP İstanbul milletvekili İzzet Ulvi YÖNTER tarafından hazırlanan önergede yer alan iddialar ve sorular şöyle oldu:

"Pek çok yazılı ve görsel basın-yayın kuruluşunda yer alan haberlere ve sosyal paylaşım sitesi Youtube’da yayınlanan bir videoda Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde teröristlerin roketli saldırısı sonucu yaralanan polis memuru Yavuz Demirkol'un da ifadelerine göre Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne ve güneydoğudaki diğer hastanelere, 'personel' adı altında sızan terör örgütü yandaşlarının hastanelere yaralı olarak gelen asker ve polisimizi tedavi etmek yerine, sağlıklarının daha da bozulması için ellerinden geleni yaptıkları, tedavi için hastaneye getirilen yaralı teröristlerin ise hastanelerde, el üstünde tutuldukları anlaşılmaktadır. Bu kapsamda;

1- Bakanlığınıza bağlı Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki hastanelere 'personel' adı altında sızan terör örgütü yandaşlarının yaralı halde tedaviye gelen asker ve polisimizin iyileşmemesi ve durumlarının daha da kötüye gitmesi için ellerinden geleni yaptıklarına dair yaşanan vahim olaylardan Bakanlığınızın bilgisi var mıdır? Eğer Bakanlığınıza bağlı hastanelerde yaşanan bu vahim olaylar bilinmekte ise olaylara sebebiyet veren hastane personeli hakkında başlatılan veyahut yürütülmekte olan idari ve adli soruşturma ve kovuşturma mevcut mudur?

2- Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ndeki hastane personeli hangi tarihlerden beri bu hastanede görev yapmaktadır? Hastane yönetimi ve personeli son yıllarda değişime uğramış mıdır? Hastane yönetimi ve personelinde değişim hastanede daha fazla sayıda taşeron, sözleşmeli personel çalıştırılmasından mı kaynaklanmaktadır?

3- Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ndeki birçok doktor ve hemşirenin, sosyal medya hesaplarından PKK'ya açıktan açığa destek verdikleri, terör örgütü PKK'ya destek vermeyen personelin ise tehdit edildiği, terör örgütü yandaşı hastane personelinin birçok akrabasının ya dağda ya da şehirdeki terör yapılanmalarında yer aldığı bilgisi doğru mudur? Doğru ise hastane personeli hakkında başlatılan veyahut yürütülmekte olan idari ve adli soruşturma ve kovuşturma mevcut mudur?

4- Bakanlığınıza bağlı Cizre Devlet Hastanesi'nde sağlık personeli olarak çalışan A.Y’ın özel harekatçılarla girdiği çatışmada ölü olarak ele geçirildiği bilgisi doğru mudur? Doğru ise Sağlık Bakanlığı Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki hastanelerde personel olarak terörist ve terörist yandaşı mı istihdam etmektedir? Bakanlığınıza bağlı hastanelere personel alımında güvenlik soruşturması yapılmakta mıdır? Bakanlığınızın Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki hastanelerinde çalışan personelin özlük dosyalarındaki güvenlik soruşturmalarının tekrar tetkik edilmesi düşünülmekte midir?

5- Terörle mücadelede yaralanıp, Bakanlığınıza bağlı Güneydoğu AnadoluBölgesi’ndeki hastanelerde ve özellikle Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi altına alınıp, şehit olan veya tedavisi tamamlanmadan başka hastanelere sevk edilen asker ve polis sayımız ne kadardır? Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki hastanelerde ve özellikle Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavisi tamamlanmadan başka hastanelere sevk edilen asker ve polislerimizin başka hastanelere sevk edilme sebepleri nelerdir?

6- Bakanlığınıza bağlı Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki hastanelerde ve özellikle Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi altına alınıp ölen veya tedavisi yapılıp taburcu edilen terörist sayısı ne kadardır?

7- Terörle mücadelede yaralanan asker ve polisimizin hastanelerde tedavi altındayken şehit olmasında bu hastanelerde yuvalanan terör örgütü yandaşlarının hastanelere gelen asker ve polisimizi tedavi etmek yerine, sağlığının daha da bozulması için ellerinden geleni yapmalarının etkisi olmuş mudur? Bakanlığınıza bağlı bölge hastanelerinde yaşanan bu vahim olaylar karşısında almayı düşündüğünüz tedbirler nelerdir?

8- Bölgede terörle mücadele esnasında yaralanan, acil müdahale edilmesi gereken pek çok asker ve polisimizin bölgedeki hastanelerden bir süre sonra GATA’ya sevk edildiği ve bölgedeki hastanelerde terör yandaşı sağlık çalışanlarından kaynaklı yaşanılan vahim durumlarda düşünüldüğünde Bakanlığınız tarafından Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne GATA benzeri bir hastanenin yapılması planlanmakta mıdır?"

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.