logo yeni

2500 KİŞİ DANIŞMAN OLUYOR

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Tarım Danışmanı olarak köylerde görev yapmak üzere, 657 sayılı Kanunun 4/B maddesine göre 2.500 sözleşmeli personel istihdam edilecek.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'na bakanlığının bütçesine ilişkin sunum yapan Tarım, Gıda ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, 2 bin 500 yeni tarım danışmanı alınacağını belirterek, "Daha önce 7 bin 500 tane almıştık. Alacağımız tarım danışmanları kırsalda, köylerde çalışacak, çiftçinin yanında, merasında, ahırında onların yanında çalışacak, onlara hizmet sunacak. Yeni alımlarla birlikte bu sayı 10 bin kişiye ulaşmış olacak. Alım süreci başladı. ÖSYM'de çok yakın tarihte ilana çıkacak. 2013 yılının Ocak ayında bunlar görevlerine başlamış olacak" diye konuştu.

Tarım Danışmanı nedir?

Özellikle tarımsal potansiyeli büyük köylerde üreticilerin doğrudan başvurabileceği, kolay bilgi kaynağı ve teknolojiden yararlanmada yardımcı ve yol gösterici kaynak olmaları bakımından köylerde görev yapmaları amacıyla görevlendirilen Tarım Danışmanları, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre sözleşmeli olarak istihdam edilmekte ve genellikle bu göreve; köylerin ihtiyaçlarına göre Bakanlık tarafından belirlenen lisans bölümü mezunları alınmaktadır. (ziraat, orman, su ürünleri, kimya ve benzeri mühendislik bölümü mezunları ile, veteriner, sosyolog ve kimyagerler de istihdam edilebilmektedir)

KPSS lisans puanına(KPSS3)  göre  istihdam edilen tarım Danışmanların, işe alınmaları ve ücretleri ile ilgili ayrıntılı bilgi için, tıklayın...

logokucuk

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.