logo yeni

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINDA AYLIK ASGARİ ÜCRET ÜST SINIRI 2666 TL OLDU

Aktif . Yayınlanma mansethaber

maas 8Milli Eğitim Bakanlığı, okullara gönderdiği yazı ile temizlik hizmetlerinin görülebilmesi için 2015 Malî yılında hizmet satın alan okulların, 2016 Malî yılında da kendilerine tahsis edilmiş olan personel sayısını geçmemek üzere hizmet satın almaya devam edeceklerini açıkladı.

Bakanlık okul ortamlarının, öğrencilerin kişisel ve sosyal gelişimleri için büyük önem taşıdığından eğitim ve öğretimin temiz, düzenli, sağlıklı ve güvenli bir ortamda yapılması gerektiğini belirterek, temizlik hizmetleri için satın alımların devam edeceğini bildirdi.

Yazıya göre,

-2015 Malî yılında hizmet satın alan okullar, 2016 Malî yılında da kendilerine tahsis edilmiş olan personel sayısını geçmemek üzere hizmet satın almaya devam edecekler.

-2016 Malî yılı hizmet alımı 9 (dokuz) ayı geçmeyecek şekilde yapılacak. 1 Ocak-31 Aralık 2016 tarihleri arasında uygulanacak olan aylık asgari ücret üst sınırı 2.666,43 TL olarak belirlenmiş olup bu miktar hiç bir surette aşılmayacak.

-Hizmet alımı için gönderilen ödenekler kesinlikle başka kalemler için harcanmayacak. 2015 Malî yılında temizlik hizmet alımından ödenek gönderildiği halde harcamayıp ödenek tenkisine sebep olan okulların durumları tekrar değerlendirilecek.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.