logo yeni

TERÖRDEN MAĞDUR SAĞLIK PERSONELİNE MADDİ DESTEK GELECEK

Aktif . Yayınlanma mansethaber

saglikDoğu ve Güneydoğu bölgelerindeki terör olayları nedeniyle mağduriyet yaşayan sağlık personeline her türlü desteğin verileceği açıklandı.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, açıklamasında mağduriyet yaşayan sağlık personeline gerekli desteğin verileceğini belirtti. Ek hizmet bedeli verilmesi gibi yeni adımlar üzerinde çalışıldığını belirten Bakan Müezzinoğlu, “En kolay olanı onların imkânlarını bir kat daha artırmaktır. Bu anlamda Sayın Başbakanımızın da talimatı var” ifadelerini kullandı.

Terör yaşanan bölgelerden sağlık çalışanlarının daha güvenli bir yere çekilmesi gerektiği yönündeki eleştirilere tepki gösteren Bakan Müezzinoğlu, şöyle konuştu:

“Çanakkale’de doktorlar çekildi mi? Tıbbiye mezunlarının tamamını biz o yıl kaybettik. Çekilmek kolaycılıktır. Bırakalım o zaman orayı. Güvenlik güçleri de çekilsin, silahlı kuvvetler de... Bunlar, ihanet cümlesidir.  Vatan sevgisiyle nasıl bağdaştırabiliriz?”

Müezzinoğlu ayrıca, nisan ayına kadar gece ambulans helikopter uçuşlarının da başlayacağını belirtti.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.