logo yeni

BÜYÜKELÇİ ADAYLARI YABANCI DİL BİLMEDEN MESLEĞE ALINMIŞ

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Son dönemde Dışişleri Bakanlığı’na alınan ve ileride büyükelçi sıfatı da taşıyabilecek 100 yeni meslek memurunun 70 tanesinin İngilizce dahi bilmediği iddia edildi.

TBMM Dışişleri Komisyonu üyesi ve CHP İstanbul Milletvekili Osman Korutürk, son dönemde Dışişleri Bakanlığı’na alınan ve ileride büyükelçi sıfatı da taşıyabilecek 100 yeni meslek memurunun 70 tanesinin İngilizce dahi bilmediğini belirtti.

Cumhuriyet Gazetesi’nin Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi (SBF) Gelişme ve Toplumsal Araştırmalar Merkezi (GETA) ile düzenlediği “89. Yılında 29 Ekim 1923/Osmanlı’dan Cumhuriyete - Cumhuriyetten Osmanlı’ya mı?” sempozyumunun “Osmanlı’dan Cumhuriyete Dış Politika” başlıklı oturumunda konuşan CHP Milletvekili Korutürk, AKP döneminde Türk dış politikasının “temelden saptırıldığını” söyleyerek, komşularla ilişkilerin günden güne kötüye gittiğine vurgu yaptı. Son dönemde Dışişleri Bakanlığı’na alınan 100 yeni meslek memurunun 70 tanesinin İngilizce dahi bilmediğini belirten Korutürk, “Bu memurlara ODTÜ’de kurs verdirilerek İngilizce eğitimine tabi tutulduklarına ilişkin bilgi aldık. Dışişleri Bakanlığı’nın geldiği nokta budur” dedi.

T24

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.