logo yeni

HÜKÜMETİN EYLEM PLANINI TAKİP İÇİN KURUL OLUŞTURULDU

Aktif . Yayınlanma mansethaber

personel 564. Hükümet Programında yer verilen ve 2016 eylem planı ile konulan hedeflerin gerçekleştirilmesini gözetmek üzere “Reformların Koordinasyonu ve İzlenmesi Kurulu” oluşturuldu.

Hükümetin 2016 eylem planında kamu personelini ilgilendiren hususları burada haber yapmıştık. Başbakanlığın 2015/16 sayılı Genelgesi ile oluşturulan Kurul, bakanlıklar ile kamu kurum ve kuruluşlarınca yapılacak iş ve işlemleri koordine etmek ve izlemek, reformların gecikmeksizin gerçekleştirilmesini sağlamak amacıyla Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan başkanlığında; Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ile Adalet, Avrupa Birliği, Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Ekonomi, İçişleri, Kalkınma ve Maliye bakanlarından oluşuyor.

2015/16 sayılı Genelgeye göre, Kurulun sekretarya hizmetleri ve alınan kararların uygulanmasının takibi ve koordinasyonu Başbakanlık İdareyi Geliştirme Başkanlığı tarafından yürütülecek.

Kurul tarafından ihtiyaç duyulması halinde alt kurul, komite, danışma grupları, geçici ve kalıcı çalışma grupları oluşturulabilecektir. Kurul toplantılarına konuyla ilgili bakanlar ve kamu görevlileri ile sivil toplum kuruluşu, üniversite ve özel sektör temsilcileri davet edilebilecektir. Kurul, reformlarla ilgili olarak yapılan çalışmaları üç ayda bir Başbakanlık makamına sunacak.

2015/16 sayılı Genelge

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.