logo yeni

BAKAN YILMAZ TAŞERON KONUSUNDA AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Aktif . Yayınlanma mansethaber

cevdet yilmazKalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, katıldığı bir televizyon programında taşeron işçilere kadro verilmesi ile ilgili soruları da yanıtladı.

Bakan Yılmaz, alt işverenlikle yani taşeronlukla ilgili Maliye Bakanlığı tarafından detaylı bir çalışma ve düzenleme yapılacağını belirterek, "Asli işler ile olmayanları birbirinden ayırt eden, sınıflandıran bir çalışma olacak ve çalışmanın sonucuna göre asli işlerde çalışanlar da kamuda istihdam edilecek" ifadelerini kullandı.

Kalkınma Bakanı Yılmaz, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan, 64. Hükümet 2016 yılı eylem planına ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, taşeron kavramının kamuoyunda kullanıldığını ancak mevzuatta taşeron diye bir kavramın olmadığını, "alt işverenlik" şeklinde geçtiğini belirtti. Yılmaz, "Eylem planında taşeron kelimesini arayan bulamamış olabilir ama alt işverenlikle ilgili bir eylem var. Alt işverenlikle taşeronlukla ilgili Maliye Bakanlığımız detay bir çalışma, düzenleme yapacak. Burada asli işler ile olmayanları birbirinden ayırt eden, sınıflandıran bir çalışma olacak ve çalışmanın sonucuna göre asli işlerde çalışanlar da kamuda istihdam edilecek. 3 aylık vadede çalışmaların tamamlanmasını öngörüyoruz" dedi.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.