logo yeni

TAŞERONA KADRO VERİLMESİ KAMU BANKALARINDAN BAŞLIYOR

Aktif . Yayınlanma mansethaber

ozel guvenlik 3Seçimler öncesinde iktidarın "taşeron personele kadro verileceği" vaadi sonrasında, Ziraat Bankasının 2.707 güvenlik görevlisini banka kadrosuna almak için çalışma başlattığı öğrenildi.

Çalışma hayatının seçim öncesi vaatleri arasında ilk sırada yer alan “taşerona kadro verilmesi” konusunda ilk uygulamaya Ziraat Bankası ve Halkbank gibi kamu bankaları imza atacak.

İki kamu bankası henüz taşerona kadro konusunda hükümetin yol haritası açıklanmadan, taşeron çalışan güvenlik görevlilerini kadrolarına alma çalışması başlattılar. Halen kamu bankaları ve iştiraklerinin bünyesinde, güvenlik görevlisi veya temizlik ve içecek servisinde çalışan görevliler olmak üzere çok sayıda taşeron personel istihdam ediliyor.

Bu konuda ilk adımı atan Ziraat Bankası, Yönetim Kurulu tarafından alınan karar ile bünyesinde görev yapan 2.707 taşeron güvenlik görevlisinin yaklaşık %70’e yakın bölümünü kadroya alıyor.

Banka Yönetim Kurulunca alınan karar 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren geçerli olacak ve geri kalan personel ise kademeli olarak banka kadrosuna alınacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Öz Finans - İş Sendikası şu değerlendirmelerde bulundu:

“Ziraat Bankası’nda görev yapan 2700 taşeron güvenlik görevlisi arkadaşımızdan yüzde 70’ne yakının 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren bankamız kadrosuna atamasının yapılmasına dair yönetim kurulu kararı alınmıştır. Bu kararla bankamız kadrosuna ataması yapılacak arkadaşlarımıza hayırlı olsun diyor, bu kararı alan yönetim kurulu üyelerine ve banka yöneticilerine teşekkür ediyoruz. Halkbank bünyesinde görev yapan taşeron güvenlik görevlilerinin 3 yıllık hizmet süresi sonrasında banka kadrosuna ataması uygulaması devam etekte olup, en kısa sürede Halkbank bünyesindeki diğer arkadaşlarımızın banka kadrosuna atamalarının yapılmış olmasını diliyoruz.”

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.