logo yeni

HEMŞİRELERDEN HUNİ EYLEMİ

Aktif . Yayınlanma mansethaber

hemsire 2Ankara Gazi Üniversitesi Hastanesi önünde toplanan hemşireler huni ve maskelerle eylem yaptı.

Fazla mesai ve iş yükünün ağır olmasını protesto etmek için bir araya gelen Türk Sağlık-Sen üyesi hemşireler fazla mesai saatlerini ve yoğun iş yükünü protesto etti.

Kafalarına huni ve yüzlerine maske takan hemşireler, "Psikologa gittim eylem yapın dedi", "Hemşireler kan ağlıyor", "Köle değil Hemşireyiz" pankartları eşliğinde hastane bahçesinde yürüyüş yaparken, "Baskılar bizi yıldıramaz", "Yönetim uyuma hemşirene sahip çık" sloganları atmayı da ihmal etmediler.

Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, protesto gösterisinde bir konuşma yaparak Türkiye"de bugün Avrupa ile karşılaştırma yapıldığında en fazla personel ihtiyacının hemşirelerde olduğunu belirtti. Kahveci, hemşirelerin çalışma ortamına ait aşırı iş yükü ve acı içinde bulunan hastalarla birlikte olması nedeniyle yaşadıkları duygusal stresin tükenmişlik sendromuna yol açtığını belirtti.

Kahveci, ağır iş yükü nedeniyle hemşirelerin sağlıkları, psikolojileri, aile ve sosyal hayatlarının bozulduğunu belirterek, "Üniversite hastanelerini görmemezlikten gelemezsiniz. Burada çalışan insanlar çok zor şartlar altında eksik personelle çalışıyorlar. Dört kişinin yapması gereken işi bir kişi yapıyor. Neden buralara kadro vermiyorsunuz?” ifadelerini kullandı.

Eylem kapsamında, öğlene kadar iş bırakan hemşireler hastane bahçesinde halay çekerek eylemlerine son verdi. 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.