logo yeni

ÖĞRETMENLER CEP TELEFONLARI İLE SINAVA GİREMEYECEK

Aktif . Yayınlanma mansethaber

cep telefonuMilli Eğitim Bakanlığı, TEOG sınavlarına öğretmenlerinin cep telefonu olmadan girmesini kararlaştırıldı. Önceki yıllardaki uygulamalarda öğretmenler sınavlara cep telefonu ile girebilirken, telefonlarını kapalı tutmak zorundaydılar.

Bakanlık 8. Sınıf öğrencilerinin girdiği TEOG  sınavına ilişkin genelge yayınladı. 25-26 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek olan ortaöğretim geçiş sınavlarının (TEOG) sorunsuz bir şekilde yapılabilmesi amacıyla yayınlanan genelgede getirilen yeni kurala göre, öğretmenler sınava cep telefonu olmadan girecek.

Yine genelgede yer verilen düzenlemelere göre, öğretmenler sınav günü gürültü çıkaracak nitelikte topuklu ayakkabı giyemeyecek ve salonda gazete ve kitap okuyamayacak.

Ayrıca Bakanlık önceki sınavlardan farklı olarak, kopya çekmeye teşebbüs eden öğrencilerin cevap kağıtlarının alınarak tutanak düzenlenmesi yerine, öğrencinin önce uyarılmasını istedi. Kopya çektiği belirlenen öğrencinin yine cevap kâğıdının alınarak bu kez dışarı çıkarılması talimatı veren Bakanlık, bu öğrencinin ilk 20 dakika sınav binasından ayrılmasına izin verilmemesi gerektiğini bildirdi.

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.