logo yeni

TAŞERON İŞÇİLERDEN NE KADARININ KADROYA ALINACAĞI BELLİ DEĞİL

Aktif . Yayınlanma mansethaber

taseronBaşbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, özel bir televizyon kanalında katıldığı programda taşeron işçilerin kadroya alınmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Cevdet yılmaz, seçim beyannamesinde yer alan hususlarla hükümet programı çıkaracaklarını, vaat ve reformlara ilişkin yol haritası hazırlayacakları belirterek, 3 ay, 6 ay, 1 yıl gibi periyotlarda değişik vaatleri kapsayan bir eylem planı planı oluşturulacaklarını söyledi.

Taşeron işçilerin kadroya alınmasına yönelik olarak Yılmaz, "Kadroya alınacak işçi sayısı henüz belirlenmedi. Bu Maliye Bakanlığımızın yürüttüğü bir çalışma. Kanuni düzenlemeyi yaptık. Şu anda Maliye Bakanlığımız, sendikalarla, bakanlıklarla, ilgili tüm kesimlerle çalışma yürütüyor. Bu çalışmayı tamamlar tamamlamaz bunlar netleşmiş olacak. Henüz benim bildiğim net bir rakam yok" dedi.

Yılmaz, kadro çalışmasının 200 bin kişiyi ilgilendirdiği konusundaki soruya karşılık, "Rakamsal bir hedef yok, böyle bir hedef koymuş değiliz. Detaylar çalışılıyor. Sonuçta çıkacak liste bu rakamı tayin edecek" diye konuştu.

Kayıtlara göre şu an taşeron olarak istihdam edilen personel sayısı 800 binin üzerinde bulunuyor.

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.