logo yeni

KAMU GÖREVLİLERİ ÜLKEYİ İDARE EDEMEZ Mİ?

Aktif . Yayınlanma mansethaber

personel 5Denizli’de düzenlenen TÜMSİAD Bölge Koordinasyon Toplantısı’na katılan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, kamu görevlileri hakkında ilginç açıklamalar yaptı.

Bakan Zeybekçi konuşmasında, "Siz varsanız biz varız. Yani siyasetçilere bırakılırsa, sadece devlet ve kamu görevlilerine bırakılırsa bu ülke hiçbir yere varamaz. Bu ülke hiçbir yere varamayacağı gibi adamsendecilikle veyahut da başka bir anlayışla da maalesef, 'devlet yapsın' veyahut da 'devletin malı değil mi' anlayışıyla veyahut da hala bizim filanca teyzemiz, oğluna kız istemeye gittiğinde kız isterken övünür. Der ki, 'Oğlun ne iş yapıyor?' 'Devlet memuru.' Nerede? Ben kendi üzerime alayım, Denizli Belediye Başkanlığı'ndan geldiğim için, 'Belediyede çalışıyor.' 'Ne iş yapıyor?' 'Hiçbir iş yapmıyor. Pek rahat.' Bununla övünen bir genetik yapıdan geliyoruz. Genetik altyapıdan geliyoruz. Hiçbir iş yapmamak, yan gelip yatmak, sonra milletin o tırnağından, dişinden arttırdığı veyahut da verdiği, devlete gönderdiği, oluşturduğu o bütçeden, devletin gelirlerinden pay almak; ona üzüldüğümü söylüyorum. Birbirinizden hakkınız olsa varırsınız huzuruna, dersiniz ki sarılırsınız eline, hakkını helâl et dersin, helâlleşirsin. A garip kardeşim, 80 milyonun hakkı, 80 milyonla nasıl helâlleşmeyi düşünüyorsun? Her birini tek tek bulup da helâlleşecek misin? Aynı şekilde belki 800 milyon da gelecek nesiller var, onların da hakları var, onlarla nasıl helâlleşeceksin?" diye konuştu.

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.