logo yeni

TERÖR YILIN DOKTORUNU İSTİFA ETTİRDİ

Aktif . Yayınlanma mansethaber

saglik4Siirt Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Fikret Can’ın açıklamalarına göre, Siirt'te aralarında yılın doktoru seçilen çocuk hastalıkları uzmanı Nepal uyruklu Binod Kumar Şah'ın da bulunduğu 20 uzman hekim görevinden ayrıldı.

Terör örgütü PKK’nın sağlık çalışanlarına yönelik saldırıları sebebiyle, özellikle son 2 ay itibariyle Siirt ve ilçelerinde 20 uzman hekim görevini bıraktı. İstifa edenler arasında Sağlık Bakanlığı tarafından yılın doktoru seçilen çocuk hastalıkları uzmanı Nepal uyruklu Binod Kumar Şah da yer alıyor.

Pervari ilçesinde görev yapmakta olan 4 uzman doktordan 3'ünün istifa ettiğini belirten Fikret Can, ''Bunlardan biri çocuk hastalıkları uzmanı Nepal uyruklu Binod Kumar Şah'tı. Sağlık Bakanlığı tarafından kendisine yılın hekimi ödülü verilmişti. Bir yıl daha Pervari'de kalmayı planlıyordu ama bu olaylardan sonra çok tedirgin olmaya başlamıştı ve istifa etti'' dedi.

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde eğitim gören, Nepalli Dr. Binod Kumar Şah, eğitimini bitirdikten sonra uzmanlığını da Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hastanesinde yapmıştı. Şah gönüllü olarak gittiği Siirt'in Pervari ilçesinde terörün sağlık çalışanlarını tehdit etmesi nedeniyle istifa etti.

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.