logo yeni

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİNE YÖNLENDİRİLEN ÖĞRENCİLERE BİR ŞANS DAHA

Aktif . Yayınlanma mansethaber

egitim4Milli Eğitim Bakanlığı açık öğretim lisesine yönlendirilen öğrencilerin nakil ve geçiş talebinde bulunabileceklerini açıkladı.

Örgün ortaöğretim kurumlarında öğrenim görmek istemeyen, tercih yapmayan veya tercih ettikleri herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleşemeyenler Bakanlık tarafından açık öğretim lisesine yönlendirilmişlerdi.

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamada, açık öğretim lisesine yönlendirilen öğrencilerin nakil ve geçiş talebinde bulunmak için bir şansları daha olduğu belirtildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş, tercih, yerleştirme ve nakil işlemleri 2015 Yılı Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Uygulaması Tercih ve Yerleştirme e- Kılavuzu ve Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği hükümlerine göre yapılmıştır.

Bu süreçte örgün ortaöğretim kurumlarında öğrenim görmek isteyen bazı öğrencilerimiz, tercih yapmadıkları veya tercih ettikleri herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleşemedikleri için açık öğretim lisesine yönlendirilmişlerdir.

Söz konusu öğrenciler 20 Ekim 2015 tarihi mesai bitimine kadar herhangi bir ortaöğretim kurumuna başvurarak nakil ve geçiş talebinde bulunabileceklerdir. Bu öğrencilerin nakil ve geçiş işlemleri,  örgün ortaöğretim kurumlarına devam eden diğer öğrencilerin nakil ve geçiş talepleri ile birlikte taban puan ve açık kontenjan esasına göre 21 Ekim 2015 tarihinde okul müdürlüklerince değerlendirilerek, e-okul üzerinden açıklanacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.