logo yeni

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI, ÇEVRE GÖREVLİSİ EĞİTİMİ DÜZENLEYECEK

Aktif . Yayınlanma mansethaber

cevre sagligiÇevre ve Şehircilik Bakanlığı, çevre görevlisi belgesi almak isteyenler için “Çevre Görevlisi Eğitimi” düzenleyecek.

Bakanlıktan konuya ilişkin yapılan açıklamada, eğitimin 18-19-20 Ekim  2015 tarihleri arasında Ankara’da düzenleneceği belirtildi.

Eğitime katılabilecek çevre görevlisi adaylarında aranılacak nitelikler, “Çevre Görevlisi, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmelik”in 6 ncı maddesi (a) fıkrasındaki yer aldığı şekilde şöyle belirtildi:

“En az 4 (dört) yıllık üniversitelerin çevre mühendisliği bölümünden mezun olmak veya çevre mühendisliği konularında yüksek lisans veya üzeri eğitim almış olmak ve çevre mevzuatı konusunda Bakanlıkça yapılacak/yaptırılacak eğitime katılmak.”

Bakanlık açıklamasında ayrıca eğitimin mevcut çevre görevlileri için vize eğitimi olmadığı vurgulanarak, çevre görevlisi belgesi almak isteyen Aday Çevre Görevlileri için düzenlendiği ifade edildi.

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.