logo yeni

KAMUDA YÖNETİCİ YETKİNLİKLERİNİN ARTIRILMASI PROGRAMI KAYITLARI BAŞLADI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

egitimDevlet Personel Başkanlığından yapılan açıklamada 2015-2016 yılı “ Kamuda Yönetici Yetkinliklerinin Artırılması Programı” kayıtlarının başladığı belirtildi.

Program ücreti 650 TL. olarak belirlenirken, eğitim programı en az müdürden genel müdür yardımcısına (genel müdür yardımcısı dahil) kadar olan unvanlara sahip olanlara yönelik düzenleniyor. Ayrıca, söz konusu eğitime, en az 8 yıl kamu hizmeti bulunan müfettiş, uzman ve akademik personel de katılabiliyor.

Eğitim Programı Esasları:  

1-Programın amacı; toplumsal, ekonomik, hukuksal ve teknolojik değişmeleri takip eden ve kamu yönetiminin bu değişimlere intibakını sağlayan, bütün çözümleri rasyonel değerlendirmeler neticesinde üreten, katılımcı, saydam ve halka hizmeti esas alan ve Ülkemizi yıllar sonrasına taşıyacak, kamu yöneticilerinin yetiştirilmelerini sağlamaktır.

2-Eğitim Programı, DPB tarafından toplanan talep dahilindeki en az müdürden genel müdür yardımcısına (genel müdür yardımcısı dahil) kadar olan unvanlara sahip olanlara yöneliktir. Ayrıca, söz konusu eğitim, en az 8 yıl kamu hizmeti bulunan müfettiş, uzman ve akademik personele açıktır.

3-Bu eğitim; her dönemde üç programdan oluşmakta, Her bir program 27 konu başlığı altında toplanmaktadır. Programlar, her ayda bir program düzenlenmek üzere, üç ayda tamamlanmaktadır. Program dönemleri Ekim-Kasım-Aralık (2015), Ocak-Şubat-Mart (2016), Nisan-Mayıs-Haziran (2016) olarak belirlenmiştir.

4- Düzenlenecek her bir programın kontenjan kapasitesi 30 kişidir. Bu kontenjan çerçevesinde, kamu kurum ve kuruluşlarınca talepler “Aday Bilgi Formu” doldurularak Devlet Personel Başkanlığına intikal ettirilir. Talepler ayrıca, www.dpb.gov.tr internet adresinin “DPB e-Uygulama” başlığı altında bulunan “Eğitim Uygulaması” kısmının  “Eğitim Programları Başvuru ” alt başlığı kısmından yapılır.

Talepler, her dönemin bir veya daha fazla programına yapılabilir. Taleplerin TODAİE Genel Müdürlüğünce belirlenen kontenjan kapasitesinden fazla olması halinde, kontenjanlar Devlet Personel Başkanlığınca mevcut kapasiteye uygun hale getirilerek ilgili kurumlara bildirilir. Taleplerin kontenjandan az olması halinde program başlatılmaz. Bu durumdaki talepler ile kontenjan fazlası talepler, daha sonraki dönemde aynı programa talep olması halinde öncelikle değerlendirilir.

5- Tespit edilen kesin kontenjanlar kurum ve kuruluşlara duyurulduktan sonra katılacak olan ilgililer TODAİE Genel Müdürlüğünce belirlenen şekilde söz konusu Genel Müdürlüğe başvurarak kayıtlarını yaptırırlar.

6- Belirlenen adaylardan katılamayacakların yerine, programın başlamasından 15 gün önce bildirilmek kaydıyla, kontenjandan yararlanamayan kurumların adayları yararlandırılır.

7- Program yöneticisi TODAİE Genel Müdürlüğünce belirlenir.

8- Programın tamamına katılmak esastır. Program süresinin 1/5’ine kadar izin vermeye Program Yöneticisi yetkilidir. TODAİE Genel Müdürlüğü tarafından, her bir Programa katılana “Katılım Belgesi”, üç Programın tamamına katılana ise “Sertifika” verilir. Program süresinin 1/5’inden fazlasına katılmayanlara belge düzenlenmez.

9-  Programa katılım ücreti, TODAİE Genel Müdürlüğünce belirlenir.

10- Katılım ücreti, eğitim, ders notu, haberleşme, kırtasiye, yemek ve ikram giderlerini karşılamak üzere belirlenir. Katılım ücretinin kurumlarca ödenmesi esastır. Ancak, kurumca izin verilmesi halinde ücret katılımcı tarafından da karşılanabilir.

 PROGRAM ÜCRETİ

Eğitime katılacaklardan eğitim, ders notu, haberleşme, kırtasiye, yemek ve ikram giderlerini karşılamak üzere, katılım ücreti olarak, kişi başına her bir program için 650,00 TL (%8 KDV dahil) alınacaktır. Ayrıca, Ankara dışından gelen katılımcılar ücreti karşılığı Enstitü yurdundan yer ayırtmak suretiyle yararlanabilirler.

Katılım ücretinin, TR15 0001 0025 3203 5148 8350 15nolu Ziraat Bankası BAKANLIKLAR/ANKARA KAMU GİRİŞİMCİ ŞUBE Seminer gelirleri hesabına yatırılarak dekont kopyasının Enstitümüze iletilmesi gerekmektedir.

KAMUDA YÖNETİCİ YETKİNLİKLERİNİN ARTIRILMASI EĞİTİM PROGRAMI
I. PROGRAM II. PROGRAM III. PROGRAM
KASIM - ARALIK 2015 DÖNEMİ 09-13 KASIM 2015 23-27 KASIM 2015 07-11 ARALIK 2015
OCAK - ŞUBAT - MART 2016 DÖNEMİ 04-08 OCAK 2016 08-12 ŞUBAT 2016 07-11 MART 2016
NİSAN - MAYIS - HAZİRAN 2016 DÖNEMİ 04-08 NİSAN 2016 09-13 MAYIS 2016 06-10 HAZİRAN 2016

Eğitim Programı

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.