logo yeni

ÖĞRETMENLERE TERÖR PROPAGANDASI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

ogretmen 4PKK'lı teröristler tarafından Şırnak'ın Silopi ilçesinde yer alan 5 okulda, sınıflarda öğrencilere eğitim verdikleri sırada 20'yi aşkın öğretmenin alıkonulduğu öğrenildi.

Teröristlerin dersler devam ederken okula gelerek öğretmenleri alıkoyduğu ve bir süre örgüt propagandası yaptıktan sonra serbest bıraktığı belirtiliyor.

Şırnak’ın Silopi ilçesinde yer alan Gazipaşa İlkokulu, 23 Nisan Ortaokulu, Sevgi İlkokulu, Cumhuriyet İlkokulu ve Ortaokulu'nu basan teröristlerin 20 nin üzerinde öğretmeni eğitim verdikleri sırada öğrencilerinin önünde zorla sınıftan çıkardığı, okullarından uzaklaştırdıkları öğretmenlere, bir süre örgüt propagandası yaptıktan sonra serbest bıraktığı öğrenildi.

Olaydan sonra öğretmenlerin ilçe Milli Eğitim Müdürlüğüne giderek durumu anlattıkları ve Şırnak Milli Eğitim Müdürünün de ilçeye gelerek öğretmenlerle görüştüğü, ayrıca eğitimin aksamasına yol açan olay nedeniyle öğrencilerin, okullarından ayrılarak evlerine gittiği bildirildi.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.