logo yeni

ZABIT KATİBİ HAKİMİN KARARINI DEĞİŞTİRMEKTEN TUTUKLANDI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

adalet 3Antalya'da meydana gelen olayda, hakim tarafından verilen kararı değiştirdiği iddia edilen zabıt katibi tutuklandı.

Asliye ceza mahkemesinde görev yapan hakim tarafından görülen bir davada 'belgede sahtecilik' suçundan yargılanan zanlıya 18 yıl hapis cezası verildi. Kararı veren mahkemede zabıt katibi olarak çalışan T.I., iddialara göre hakimin şifresini öğrenip elektronik imzasını kullanarak 18 yıl hapis cezasını 18 aya indirdi. Bu cezayı da hükmün açıklanmasını geri bırakarak erteleyen zabıt katibi T.I., sanığın dosyasını böylece rafa kaldırdı. Ardından mahkemenin hakimi bir başka mahkemede görevlendirildi.

Olayın, bir savcı tarafından farkedildiği belirtilirken, incelemek için dosyayı isteyen savcının olayla ilgili soruşturma başlatmasıyla birlikte zabit katibi T.I. ortadan kayboldu.

Hakkında yakalama kararı çıkartılan T.I. polis takibi ile yakalanarak çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Zabıt katibinin aynı mahkemede verilen diğer kararlarda değişiklik yapıp yapmadığı araştırılıyor.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.