logo yeni

OKULLARIN AÇILDIĞI GÜN İSTANBUL'DA TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ

Aktif . Yayınlanma mansethaber

ogrenciİstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından okulların açılacağı 28 Eylül Pazartesi günü ulaşımda sıkıntı yaşanmaması için önlemler alındı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş İstanbullulardan, okulların açılacağı gün ulaşımda sıkıntı yaşanmaması için toplu taşıma araçlarını kullanmalarını istedi. Topbaş, toplu ulaşımda ek seferler konulduğunu ifade ederek, yeni eğitim sezonunda tüm öğrenciler ve öğretmenlere başarılar diledi.

Kadri Topbaş’ın açıklamalarına göre, okulların açıldığı gün toplu ulaşım araçları 06.00 -14.00 arasında ücretsiz hizmet verecek. Yol-kazı çalışması yapılmayacak. Kazalar için trafikte çok sayıda çekici hazır bulundurulacak. Trafiğe çıkacak 19 bin 536 okul servisi İSPARK otoparklarından Pazartesi günü saat 14.00'e kadar ücretsiz yararlanacak. Metro, tramvay, metrobüs, otobüs ek seferleri sayesinde 745 bin yolcu toplu ulaşıma yönlendirilecek ve 500 bin aracın trafiğe çıkmaması sağlanacak.

Polis, jandarma ve zabıta memurları görev başında

Trafik akışını sağlamak için bin 170 polis görev yapacak. İl Jandarma Komutanlığı Sorumluluk Bölgesi'nde yaklaşık 1.000 personelle (Emniyet, Trafik, Asayiş) görev yapacak. İstanbul genelindeki okullar çevresinde ara sokaklarda bin Zabıta Memuru trafiğin sağlıklı işlemesine yardımcı olacak.

İstanbul'da okulların açılacağı gün alınacak tedbirler için AKOM'da ilgili tüm birimlerin katılımıyla toplantı yapıldı. Toplantıya, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı birimlerin yanı sıra Emniyet Müdürlüğü, İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Umum Servis Araçları Esnaf Odası temsilcileri de katıldı.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.