logo yeni

SANDIK BAŞLARINDA BİR İMAM GÖREVLENDİRİLSİN

Aktif . Yayınlanma mansethaber

kemal kilicdarogluSeçim çalışmalarına devam eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yurt dışındaki seçimlerde, sandık başkan ya da yardımcıları olarak, resmi din görevlilerinin de çalıştırılabileceğini söyledi.

Avrupa turuna çıkan Kemal Kılıçdaroğlu, Almanya'nın Köln kentinde partililerle bir araya geldi. Kılıçdaroğlu buradaki toplantısında, “Aslında samimi düşüncemi söyleyeyim. Din görevlilerinin sandıkların başında olması, seçim güvenliği için aslında çok önemli. Yani seçim güvenliğinin bir anlamda garantisi çünkü din adamları yalan söylemezler. Din adamları sahtekârlık yapmazlar. Din adamları herkese eşit davranırlar. Çünkü onlar kutsal bir dinin, bir inancın, bir anlamda söylemini, inancını dile getiren kişiler demektir” şeklinde konuştu.

Bayramın ilk günlerinde gelen şehit haberlerinin üzüntüsünü yaşadıklarını da belirten Kılıçdaroğlu, “En azından bayramda bir çatışmanın olmaması en büyük dileğimizdi. Ama maalesef terör her zaman olduğu gibi kan ve gözyaşı demek. İnşallah önümüzdeki süreç içinde 1 Kasım'dan sonra Türkiye'de yeni bir atmosfer oluşur, demokrasi kazanır ve terör belasından hep beraber kurtulmuş oluruz” diye konuştu.

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.