logo yeni

AMBULANS ŞOFÖRÜNÜ DE ŞEHİT ETTİLER

Aktif . Yayınlanma mansethaber

mehmet muezzinogluŞırnak’ın Beytüşşebap İlçesinde güvenlik güçleri ve teröristler arasında çıkan çatışmada yaralıları almaya giden ve PKK’lı teröristler tarafından kaçırılan ambulansın şoförü şehit edildi.

Bursa seçim çalışmalarına devam eden Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bayramlaşma törenine katıldı.

Bakan Müezzinoğlu, güvenlik güçleriyle teröristler arasında çıkan çatışmada yaralıları almaya giden bir ambulansın, PKK’lı teröristler tarafından kaçırıldığını söyledi. Bakan, terörün bayramı zehir ettiğini ifade ederek, “Bu gün de yine sabah 2 tane şehit, 11 tane yaralımızın haberini aldık. İnsanlık dışı tuzak kuran bu terör örgütü ne yazık ki yaralı kurtarmaya çalışan 112 ekiplerini kaçırdı. Ekiplerimizden haber alamıyoruz. Bunların bir dava ile insanlık ile alakası yok. Bunların tek dertleri dış dünyada bu ülkenin birlik ve beraberlik içerisinde rahatsız olmaya maşalık yapmaya niyeti var. Bu maşaların bu tuzaklarını bozacak ve bu yanlışlarını onlara ağır ödetecek bir millet var” ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı konuşmasına devam ederken, danışmanlarından aldığı bilgi notu üzerine, “Maalesef ambulans şoförümüzü şehit etmişler. Allah bunları kahretsin. Bu millet size bu bedeli ödetecek” dedi.

Müezzinoğlu ambulansta bulunan diğer görevliler hakkında her hangi bir bilgi alamadıklarını, öğrendiklerinde kamuoyu ile paylaşacaklarını söyledi.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.