logo yeni

ÖĞRETMEN ADAYLARININ UMUDU BAŞKA BAHARA KALDI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kızılcahamam'da yaptığı konuşmada, öğretmen atamalarına da değindi.

Konuşmasında, öğretmenlerin atama şikayetleri konusunda da konuşan Başbakan Erdoğan, bütçe durumunu hatırlatarak öğretmen adaylarının tamamının atanmasının şu an için mümkün olmadığını söyledi ve "Öğretmen atamalarını artık tamamen sonuca erdireceğiz." dedi.

Başbakan, konuya ilişkin konuşmasında "Bütün evlatlarımızın eğitim yardımlarından faydalanması için elimizden geleni yaptık. 10 yılda 358 bin öğretmen atayarak öğretmenlerimizin özlük haklarını iyileştirerek sorunları büyük ölçüde çözdük.

Bazı televizyon kanallarında veya derneklerde

'Öğretmen oldum atanmıyorum' diyenler var. Herkes öğretmen olabilir, fakat bütün bunların atanabilmesi için devletin bütçe durumu ve atama için kurumların çalışma yapması gerekir. Bizim yaptığımız atamalar, geçmiş dönemlerle mukayese edilemeyecek kadar fazla. Biz, öğretmen atamalarını artık tamamen sonuca erdireceğiz. Bu bir plandı. Plan hayata geçiyor." ifadelerini kullandı.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.