logo yeni

1 KASIMDA POLİS TAM KADRO ÇALIŞACAK

Aktif . Yayınlanma mansethaber

polis 41 Kasım seçimlerinde 255 bin polisin görev yapması bekleniyor.

Emniyet Genel Müdürlüğünün bu amaçla şimdiden sandık başında görevlendirilecek polislere eğitim vermeye başladığı belirtilirken, ilçe seçim kurullarında 100 emniyet personeli, 40 Çevik Kuvvet polisi ve 1 TOMA hazır bekleyecek, sandıkları kurula zırhlı ekipler taşıyacak. Ayrıca, seçim sabahı sandıkların bulunduğu okullarda özel eğitimli köpekler tarafından bomba taraması yapılacak.

1 Kasım seçimlerine hazırlanan emniyet mensupları, seçim günü tam kadro çalışacak, seçimden önce oy pusulalarını dağıtacak TIR’lara eskortluk edilecek. Seçim güvenliğinin sağlanabilmesi, oy pusulalarının çalınmaması ve tahrifat yapılmaması için önlem alınacak.

1 Kasım sabahında oyların kullanılacağı okullar ve çevresinde bomba araması yapılacak.

Okullarda görev yapacak emniyet birimlerinden 3’er kişilik mobil ekipler oyların ilçe seçim kurullarına teslimine kadar eşlik etmek üzere görevlendirilecek. Ayrıca ihtiyaç duyulursa hava desteği istenecek, oylar helikopterler tarafından taşınacak.

Yapılan planlamaya göre, ilçe seçim kurullarında, oy torbalarının çalınmasını önlemek üzere 100 emniyet personeli, 40 Çevik Kuvvet polisi ve 1 TOMA hazır bekleyeceği belirtiliyor. Ekiplerin sayısı yetersiz olursa personel sayısı iki katına çıkarılacak.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.