logo yeni

KARAMAN'DAKİ OLAYDA DOKTOR GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

saglik 4Karaman'da dün meydana gelen olayda, tarlada hortumun boynuna çarpmasıyla yaralanan 12 yaşındaki Tuba Nur Ekinci, getirildiği hastanede tedavi altına alınmış, acil servis doktorunun olayı babasına bildirme şekli tepki almış, baba Refik Ekinci, doktorun söylediği kelimeler sonrasında yere yığılmıştı.

Bugün yayınlanan haberlerin ardından doktorun hakkında soruşturma başlatılarak görevinden uzaklaştırıldı.

Olayda Refik Ekinci, kızı Tuba Nur Ekinci ile birlikte mısır tarlasındaki damlama su sistemine ait hortumları toplamak için traktörün arkasına bağladığı sistemle makaraya sarmaya başlamış, bu sırada kopan hortum, babasına yardım eden Tuba Nur'un boynunu isabet etmiş, yere yığılan ve ağır yaralanan Tuba Nur, Karaman Devlet Hastanesi'ne kaldırılmıştı.

Bu sırada acil serviste görevli kadın doktorun, servisin kapısında bekleyen baba Refik Ekinci'nin kızının durumunu sorması üzerine, ''Kurtaramayacağız. Kaybettik. Boynu kırık gibi görünüyor'' dediği iddia edilirken, bu sözler üzerine baba Ekinci, yere yığılmıştı.

Yapılan müdahale sonrası Tuba Nur'un, duran kalbi yeniden çalıştırılarak, ambulansla Konya'ya Meram Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edilmiş, Yoğun Bakım Servisi'nde tedavi altına alınmıştı.

Baba olayla ilgili, “Hastaneye geldik hemen yaşama geri döndürme odasına aldılar. Beklerken bir kadın doktor geldi yanıma, 'Kızımın durumu nasıl diye sordum' doktor bana Çocuğun öldü dedi. O esnada ben yere yığıldım ve güvenlikçi arkadaşlar geldi.'' İfadelerini kullanırken, daha sonra hastane görevlilerinin çocuğunun yaşadığı bilgisini verdiğini belirtti. Ekinci, ''Görevli arkadaşlar gelip, kızımın duran kalbinin yeniden çalıştırdığını söyleyip, kızım hakkında bilgi verip, bizi çok güzel aydınlattı. Daha sonra diğer arkadaşlarım ve akrabalarım geldi. Kalbinin çalıştığını öğrenince çok sevindim'' dedi.

Baba Ekinci, “Dün ben kendimde değildim. Şu an da çocuğumun acısıyla uğraşıyorum. Doktorun yaptığı bana daha feci oldu. Psikolojik olarak yıkıldım. Bundan sonra hukuki süreç başlatacağım” şeklinde konuştu.

Kızının yoğun bakım servisinde tedavisinin devam ettiğini de belirten Ekici, ''Doktorlarımız müdahale ediyorlar. İyi bir haber almak için bekliyoruz. Durumu kritik. Allahtan ümit kesilmez. Allahım hepimizin evladına acil şifalar versin'' dedi. Olayın yaşanmasının ardından Sağlık Bakanlığının ve tüm doktorların devreye girdiğini ve çocuğuyla ilgilenildiğini belirten Ekici, hepsine teşekkür etti.

Karaman Valiliği doktorun yayınlanan haberlerin ardından hakkında soruşturma başlatıldığı ve görevinden uzaklaştırıldığını açıkladı.

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.