logo yeni

DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARINA BAŞVURULAR BAŞLIYOR

Aktif . Yayınlanma mansethaber

ogretmen2Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî/özel ortaokullar, imam-hatip ortaokulları, resmi/özel ortaöğretim kurumları ve açık öğretim kurumlarına devam eden her sınıf seviyesindeki istekli öğrenciler ile mezun durumdaki kursiyerlerin devam edebileceği kurslara başvurular başlıyor.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmî/özel örgün ve yaygın eğitim kurumlarına devam eden öğrenciler ile kursiyerler (mezunlar) için resmî örgün ve yaygın eğitim kurumlarında açılacak Destekleme ve Yetiştirme Kurslarıyla ilgili yapılacak iş ve işlemlerin yer aldığı kılavuz yayınlandı.

Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında görev almak isteyen öğretmenlerin başvuruları 14-25 Eylül 2015 tarihlerinde, kurslara katılmak isteyen öğrencilerin başvuruları da 21 Eylül -2 Ekim 2015 tarihlerinde alınacak.   3 Ekim 2015 tarihinde de kurslar başlayacak.

Kurslara; Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî/özel ortaokullar, imam-hatip ortaokulları, resmi/özel ortaöğretim kurumları ve açık öğretim kurumlarına devam eden her sınıf seviyesindeki istekli öğrenciler ile mezun durumdaki kursiyerler başvurabilecek.

Kursa katılmak isteyen örgün eğitime devam eden öğrenciler, okul/kurumlarından alacakları eba şifresi ile e-kurs modülü üzerinden veya bizzat kurs müdürlüğüne kurs açılan derslerle ilgili başvuru yapabilecek.

Kılavuz için tıklayınız …

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.