logo yeni

BAKAN TOPÇU KABİNENİN İKİ ÜYESİNİN AZLEDİLMESİNİ İSTEDİ

Aktif . Yayınlanma mansethaber

yalcin topcuKültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, Bakanlar Kurulunun iki üyesi olan HDP’li Bakanların azledilmesini istedi.

Bakan Topçu konuya ilişkin açıklamasında, "Devletin ve milletin hak ve menfaatinin peşinde olması gerekenler, eşkıyanın adeta kalkanlığını, savunuculuğunu, sözcülüğünü yapıyor. Biz hukuk devletiyiz. Mutlaka hukuk içinde bunun gereği yapılmalı. Bunun ötesi nedir? Azledilmektir. Evet azledilmeli" sözlerini kullandı.

Çanakkale Emniyet Müdürlüğü'nü ziyareti sırasında gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Topçu, HDP'li Bakanlar Ali Haydar Konca ve Müslüm Doğan'ın ettikleri yeminin gereğini yapmadığını belirtti.

Topçu, "Bakanlar Kurulu'nda temsil edileceksin, oradaki yeminin gereğini yapmayacaksın. Deve kuşuna demişler ya hani, yük taşı 'kuşum' demiş, uç, 'deveyim' demiş. Şimdi sen Bakanlar Kurulu'nda yer alıyorsun. Devletin ve milletin hak ve menfaatinin peşinde olması gerekenler, eşkıyanın adeta kalkanlığını, savunuculuğunu, sözcülüğünü yapıyor. Biz hukuk devletiyiz. Mutlaka hukuk içinde bunun gereği yapılmalı. Bunun ötesi nedir? Azledilmektir. Evet azledilmeli" şeklinde konuştu.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.