logo yeni

ZİMMETİNE PARA GEÇİREN İCRA MÜDÜRÜ TUTUKLANDI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

tutuklama 2İzmir’de icra müdürü olarak görev yapmakta olan M.K. 3 milyon 660 bin lirayı zimmetine geçirdiği suçlamasıyla tutuklandı.

Evli ve 2 çocuk babası olan M.K.’nın 3 Milyon 660 Bin TL. yi at yarışında kaybettiği iddia edildi.

Olay, başka bir ile tayini çıkan İzmir 4'üncü İcra Müdürü M.K.’nın yerine atanan icra müdürüne kasayı teslim edememesi ile ortaya çıktı.

Hesabı denkleştiremeyen, M.K.’nın bunun üzerine işe gelmeyip ortadan kaybolduğu belirtilirken, soruşturma için memur suçlarına bakan Cumhuriyet Savcısını görevlendirildi. Yapılan soruşturma sonucunda, 2011 yılından bu yana 3 milyon 660 bin liranın kayıp olduğu anlaşılırken, icra müdürü M.K. hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Hakkında yakalama kararı devam ederken kendiliğinden gelerek teslim olan icra müdürü M.K.’nın ifadesinde, at yarışı oynama hastalığı bulunduğunu, bin liradan aşağı kupon yapmadığını, ancak kazandığı paralarla açığını kapatamadığını ve battığını belirttiği iddia edildi.

M.K., tutuklanma istemiyle sevk edildiği sulh ceza hakimliği tarafından tutuklandı.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.