logo yeni

20 GÜMRÜK MEMURU SERBEST BIRAKILDI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

gumruk ve ticaret bakanligiYaklaşık 20 gündür kayıp olan ve terör örgütü tarafından kaçırıldığı belirtilen 20 Gümrük memuru serbest bırakıldı.

10 Ağustos 2015 tarihinde Hakkari Çukurca Üzümlü Gümrük Kapısı’ndaki görev yerlerine giden Gümrük ve Ticaret Bakanlığı çalışanı 10 memurun, terör örgütü tarafından kaçırılmasının üzerinden 28 gün, 21.08.2015 tarihinde ise Van’ın Saray İlçesindeki Kapıköy Sınır Kapısındaki 12 Gümrük çalışanın PKK terör örgütü tarafından kaçırılmasının üzerinden de 17 gün geçmişti.

Alınan bilgilere göre, Kuzey Irak'ta serbest bırakılan 20 gümrük memuru, İHD, Şırnak Barosu ve HDP’den oluşan heyete teslim edildi.

Kaçırılan gümrük memurlarının bugün Habur Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye giriiş yapmasının beklendiği bildiriliyor.

Kuzey Irak'ta bir kaç gündür bekleyen heyete gümrük memurlarının bugün saat 09.30 sıralarında teslim edildiği belirtilirken, İHD Diyarbakır Şube Başkanı Raci Bilici, kaçırılan gümrük muhafaza memurlarını teslim aldıklarını ve bugün Habur Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye geleceklerini söyledi.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.