logo yeni

SKANDAL TWEETLERİ ATTIĞI İDDİA EDİLEN DOKTOR GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

saglikPKK’lı teröristlerce öldürülen doktor Abdullah Biroğul için sosyal paylaşım sitesinde skandal yorumlar yaptığı iddia edilen doktor görevden uzaklaştırıldı.

Diyarbakır’da kent merkezine giderken yol kesen PKK’lılardan kaçmaya çalışan doktor Abdullah Biroğul, teröristlerin açtığı ateşte hayatını kaybetmişti. Edirne’de görevli doktor S.K’ nın ise bunun üzerine sosyal paylaşım sitesinden “Kimse kusura bakmasın ama bir doktor olarak sevindim. Kitap okumuş ama cahil kalmış bir insandan kurtuldu dünya” yazdığı iddia edilmişti.

Abdullah Biroğul tarafından daha önce paylaşıldığı iddia edilen “Hilafet bayrağını dikmeye, İslam’ı şahlandırmaya, gafillere hakikatın tokadını atmaya OSMANLI geliyor” cümlelerine atfen doktor S.K.’nın paylaşımı yaptığı da iddia edildi.

Edirne Halk Sağlığı konuyla ilgili disiplin soruşturması başlatırken, Edirne Emniyet Müdürlüğü Bilişim Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri de yazının kim tarafından atıldığını belirlemek için teknik çalışma başlattı.

Vali Dursun Ali Şahin, Süloğlu İlçesi’nde görevli pratisyen hekim S.K.’yı geçen cuma günü Halk Sağlığı Müdürlüğü’ne gönderdiği yazıyla görevden uzaklaştırırken, doktor hakkındaki disiplin soruşturmasının da devam ettiği belirtildi.

Doktor S.K.’nın ise sosyal paylaşım sitelerindeki tepkileri ve mesajı bir arkadaşının telefonla bildirmesi sonucu öğrendiği ve tweetlerin kendisine ait olmadığı savunmasına yer verdiği belirtiliyor.  S.K.’nın konuyla ilgili olarak savunmasında “İnternet hesaplarımı kontrol ettiğimde mail adresime twitter tarafından gönderilmiş bir ‘şüpheli bildirim’ maili gördüm. Burada bildirimlerin Uşak’tan yazıldığı görülüyordu. Kesinlikle mesajı ben yazmadım" ifadelerine yer verdiği söyleniyor.

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.