logo yeni

NEVŞEHİR'DE 15 OKUL YÖNETİCİNİN GÖREVE İADE KARARI ÇIKTI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

mudur 4Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, okul yöneticisi olan 15 idarecinin görevine iade edilme kararının çıktığını belirtti.

Uğur, Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından üyeleri olan okul müdürlerinin görevden alınma kararlarına karşı Kayseri İdare Mahkemesi'ne açılan davaları kazandıklarını belirtti.

Uğur, çıkarılan kanun ile yöneticilik görevleri üzerlerinden alınan mağdur okul ve kurum müdürlerinin haklarının tek tek iade edildiğini belirterek, “ Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesi olarak üyelerimiz olan ve görevden alınan okul ve kurum müdürleri ile ilgili 1 yıldır Kayseri İdare Mahkemesi'nde hukuk mücadelesi veriyorduk. Yargı mücadelemiz sonucunda ilk olarak geçtiğimiz günlerde bir okul müdürü görevine iade edildi. Bu müdürümüz görevine başlamıştı. 8 yöneticimizin ise lehte sonuçlanan kararları neticesinde eski görevlerine iade edilmesi için şubemiz tarafından Nevşehir Valiliği'ne resmi yazı yazdık. Toplam 9 yöneticimizden sonra dün itibari ile 6 yönetici ile ilgili de göreve iade kararı çıkmıştır.Bugünitibari ile Kayseri İdare Mahkemeleri tarafından üyeleri olan 15 yöneticinin göreve iadesine karar vermiştir.” ifadelerini kullandı.

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.