logo yeni

DERSHANE ÖĞRETMENLERİ SIKINTIDA

Aktif . Yayınlanma mansethaber

ogretmen4"Dershane Öğretmenleri Platformu" üyesi olan bir grup öğretmen, İstanbul Bakırköy ‘de bir araya gelerek basın açıklamasında bulundu.

Platform üyeleri adına açıklama yapan Serdar Dolu, platform olarak hiçbir kurum ve kuruluşa bağlı olmadıklarını belirterek, 3 aydır maaş alamadıklarını açıkladı.

Sosyal medyada organize olarak bir araya geldiklerini ve çok sayıda üyeleri olduğunu ifade eden Dolu, "Maaş alamıyoruz. Herkesin ailesi, çoluk çocuğu var. Durumumuzdan devlet büyüklerimizin tam olarak bilgilendirilmediğini düşünmekteyiz. Amacımız sesimizi Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza ve yetkililere duyurmaktır" dedi.

Dolu, dershanelerde yıllardır çalışan öğretmenlerin Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) entegre edilmesi gerektiğini belirterek, "Biz öğretmenlerin MEB'e atamasını istemekteyiz. Bu eğitim kalitesinin artması yönünde büyük bir avantaj sağlayacaktır" şeklinde konuştu.

MEB'e bağlı okullara atanacak öğretmen sayısının da arttırılmasını isteyen Dolu, bu konuda verilecek kararı beklediklerini kaydetti.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.