logo yeni

KAÇIRILAN 20 GÜMRÜK MEMURUNUN AKIBETİ HAKKINDA AÇIKLAMA YOK

Aktif . Yayınlanma mansethaber

gumruk ve ticaret bakanligi10 Ağustos 2015 tarihinde Hakkari Çukurca Üzümlü Gümrük Kapısı’ndaki görev yerlerine giden Gümrük ve Ticaret Bakanlığı çalışanı 10 memurun, terör örgütü tarafından kaçırılmasının üzerinden 25 gün, 21.08.2015 tarihinde ise Van’ın Saray İlçesindeki Kapıköy Sınır Kapısındaki 12 Gümrük çalışanın PKK terör örgütü tarafından kaçırılmasının üzerinden de 14 gün geçti.

Terör örgütü daha sonra Kapıköy Gümrük Kapısı çalışanlarından şoför ve bayan gümrük memurunu serbest bırakırken, kaçırılan 20 memurun akıbetleriyle alakalı halen bir bilgi bulunmuyor.

Türk Büro-Sen, konuyla ilgili olarak 11 Ağustos 2015 tarihinde Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Remzi Akçin ile 12 Ağustos 2015 tarihinde Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin ve Gümrükler Muhafaza Genel Müdür Yardımcısı Eyüp Gönültaş ile görüşüldüğünü ve bakanlık bürokratlarının ise sadece “durumlarının iyi olduğu” bilgisini aktardığını belirtti.

Sendikadan yapılan açıklamada, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ve Hükümet yetkililerinin tüm uyarılara rağmen Gümrük Kapılarında gerekli tedbirleri almadığı belirtilerek, Bakanlığın ve Hükümetin sorumsuzluğu sonucunda toplamda 20 devlet memurunun halen PKK terör örgütünün insafına terkedildiği vurgulandı.

Türk Büro-Sen, Hükümet yetkililerinin, günlerdir terör örgütünün rehinesi olan 20 Gümrük çalışanı ile ilgili bir açıklama yapmamasını eleştirerek, gümrük memurlarının ailelerinin perişan bir halde haber beklediğini ve Gümrük kapılarında çalışan memurların can güvenliklerinden endişe ettiğini bildirdi.

Cumhurbaşkanı ve Başbakan’dan resmi yazı ile bilgi istenilmesine rağmen kendilerine dönüş yapılmadığı belirten Sendika, bölücü terör örgütünün kamu görevlilerini hedef aldığı belirterek, Hükümetin acilen tedbir alması ve kaçırılan 20 gümrük memurunun akıbeti hakkında kamuoyunu bilgilendirmesi gerektiğini belirtti.

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.