logo yeni

calisanlar2 copy

YARGITAYI BASAN EŞİN 3 YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Yargıtay üyesi eşinin kendisini aldattığını düşünen kadın, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığını basarak, eşinin ilişkisi olduğunu öne sürdüğü kadınla kavga etti, Yargıtay kafeteryasındaki tabak ve tuzlukları kırdı. Yargıtay Birinci Başkanlığı’nın yaptığı suç duyurusu üzerine eş hakkında dava açıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianameye göre, halen Yargıtay’da üye olarak görev yapan bir hakimin eşi 4 Eylül 2012’de Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hizmet binasına geldi ve savcılıkta şef olarak görev yapan bir personel ile görüşmek istedi. İki kadın Başsavcılığın kafeteryasına bir araya geldiğinde Yargıtay Üyesinin eşi, şef olan personele kocasıyla “ne tür bir ilişkisi olduğunu” sordu. Herhangi bir ilişkisi olmadığını ve kendisini sadece Yargıtay Cumhuriyet Savcısı olarak çalışması nedeniyle tanıdığını cevabını alması üzerine sinirlenen üyenin eşi “Sen nasıl kocamı ayartırsın, ben iki tane çocuk verdim, hayatımı onlara feda ettim” diyerek hakaret etti. Tartışmanın alevlenmesiye birlikte üye eşi Yargıtay kafeteryasındaki iki tabakla iki tuzluğu yere fırlatarak kırdı.

Olayla ilgili tutanak Yargıtay Başkanlığı’na gönderildi. Başkanlık da 6 Eylül 2012’de yargıtay üyesinin eşi hakkında, “kamu malına zarar verme” iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından sürdürülen soruşturma tamamlanarak “Olası kasıtla kamu malına zarar verme” suçundan dava açıldı. Mahkemece kabul edilen iddianamede, “Şüphelinin kamu kurumuna ait olduğunu bildiği iki servis tabağı ile iki tuzluğu  öfkelenerek yere atmak suretiyle kırması, eyleminde bu nesneleri yere attığında kırılacaklarını öngörmesine rağmen eylemini gerçekleştirmesi sebebiyle olası kasıtla kamu malına zarar verdiği” belirtilerek 6 aydan 3 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.