logo yeni

10 BİN KORUCU KADROSU GELİYOR

Aktif . Yayınlanma mansethaber

kadroBaşbakan Ahmet Davutoğlu'nun Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu üyeleri ile yaptığı görüşmeden 10 bin yeni korucu kadrosunun çıktığı belirtildi.

Konfederasyon Başkanı Ziya Sözen’in, Başbakan'dan köy korucularının sayısının 63 binden 46 bine gerilemesi sebebiyle, 22-35 yaşları arasında 10 bin yeni korucu kadrosunun ivedilikle tahsis edilmesini talep ettiği, Başbakan Davutoğlu'nun ise bu talebi makul görerek, “kadro tahsisi hızlıca yerine getirilsin” dediği bildirildi.

Sözen görüşmede, halen 1000 TL maaş alan korucuların bu para ile geçinemediklerini ve 500 TL seyyanen zam talepleri olduğunu Başbakan’a ilettiklerini belirtti. Kısa namlulu silahı olmadığı için 13 korucunun şehit edildiğini Başbakan’a aktardıklarını, bu sebeple korucuların silah alımında harç parasından muaf tutulmalarını da istediklerini belirterek, sorunun valilikler aracılığı ile çözüleceğini ve korucuların silah harçlarının valiliklerce karşılanacağını ifade etti.

Korucuların Başbakan’dan bir başka talepleri ise, işlemlerinin tek merkezden yürütülmesi için Ankara'da Koruculuk Daire Başkanlığı kurulması ve Ankara'da bir Korucu Konuk Evi inşa edilmesi oldu.

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.