logo yeni

KAYIP GÜMRÜK PERSONELİ SAYISI 21'E ULAŞTI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

gumruk ve ticaret bakanligiGüneydoğu Anadolu Bölgesinde Gümrük ve Ticaret Bakanlığı bünyesinde çalışan ve PKK terör örgütü tarafından kaçırıldığı tahmin edilen personel sayısı 21’e ulaştı.

Hakkari Üzümlü Gümrük Kapısı'nda çalışmakta olan 10 personel, 10 Ağustos tarihinde kaybolmuştu. Geçtiğimiz gün içerisinde, bu seferde Van Kapıköy Sınır Kapısı'nda çalışmakta olan ve görevlerinden dün dönen 10 gümrük memuru ve 1 şoför kayboldu.

Van'ın İran sınırındaki Kapıköy Sınır Kapısında çalışmakta olan personelden 10 gümrük memuru ve 1 şoför, servisle, diğer görevliler ise özel araçlarıyla Van'a gitmek üzere yola çıktı. Özel araçlarıyla yola çıkan memurlar Van'a ulaşırken, servisle yola çıkanlardan haber alınamaması üzerine, yakınları ve diğer gümrük görevlileri durumu jandarma ekiplerine bildirdi.

21 Gümrük personelinin terör örgütü tarafından kaçırıldığı tahmin edilirken, Jandarma ekiplerinin kayıp personeli aramaya devam ettiği belirtiliyor.

Kaçırılan personelin akıbetleri hakkında aileler endişeli bekleyişini sürdürürken, yetkililerden net bir açıklama gelmemesi de tepki çekiyor.

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.