logo yeni

ÖZEL LİSELERE NAKİL VE GEÇİŞ SÜRESİ HAKKINDA MEB'DEN AÇIKLAMA GELDİ

Aktif . Yayınlanma mansethaber

milli egitim bakanligiMilli Eğitim Bakanlığı 81 İl Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderdiği yazı ile devlet okullarından kolejlere nakil ve geçişlerde yaşanan tereddütleri gidermeye yönelik açıklamalarda bulundu.

Bakanlıktan illere gönderilen yazıya göre, resmi liselerde öğrenim gören öğrencilerden eğitim-öğretim desteği almaya hak kazananlar, başvurmaları halinde özel liselere nakil ve geçiş işlemleri süreye bağlı olmadan gerçekleştirilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı yazısına göre, resmi devlet okulları (liseler) arasındaki nakil ve geçişler ayda bir gerçekleştirilebilecek. Öte yandan, resmi liselerden özel liselere yapılan nakil ve geçişler ile özel liseler arasındaki nakil ve geçişlerde herhangi bir süre kısıtlılığı bulunmuyor.

Bu sebeple, resmi liselerde öğrenim gören öğrencilerden eğitim-öğretim desteği almaya hak kazananlar başvurmaları halinde, özel liselere nakil ve geçiş işlemleri süreye bağlı olmadan gerçekleştirilebilecek. Boşalacak kontenjanlara yapılacak nakil ve geçişlerde ise ilgili mevzuatta belirtilen süre dikkate alınacak.

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.