logo yeni

calisanlar2 copy

70 BİN KİŞİ VATANİ GÖREVİN ÜCRETİNİ ÖDEMİŞ

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, temel askerlik hizmeti yapmadan bedelli askerlik uygulamasından yaklaşık 70 bin kişinin yararlandığını söyledi.

Milli Savunma Bakanı, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda bakanlığının 2013 yılı bütçesine ilişkin yaptığı konuşmada, "20 milyar 360 milyon TL'lik Milli Savunma Bakanlığının 2013 yılı bütçesi, milli güvenlik politikamız çerçevesinde üstlendiğimiz görevleri yerine getirme ve savunma gücümüzü çağın ihtiyaçlarına göre yapılandırma amacıyla hazırlanmıştır" dedi.

Bakan Yılmaz, 31 Aralık 2011 tarihi itibarıyla 30 yaşından gün almış vatandaşlara temel askerlik hizmeti yapmadan bedelli askerlik uygulamasından yararlanma imkanı sunulduğunu da belirterek, bugüne kadar söz konusu düzenlemeden yaklaşık 69 bin 818 kişinin yararlandığını söyledi.

Milli Savunma Bakanlığı 2013 yılı bütçe teklifinin 20 milyar 360 milyon TL olduğunu belirten Yılmaz, "Bu bütçenin %46,8'ini personel giderleri, %8,9'unu sosyal güvenlik kurumlarına devlet primi giderleri, %42,6'sını mal ve hizmet alım giderleri, %1,1'ini cari transferler ve %0,6'sını ise sermaye giderleri oluşturmaktadır." dedi.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.