logo yeni

DANIŞTAY ÜYESİ İNTİHAR ETTİ

Aktif . Yayınlanma mansethaber

danistayBursa’da bulunan Danıştay üyesi Ali Yaşar Yurdabak, intihar etti.

Yurdabak’ın silahla kendini vurduğu ve yaralı halde getirildiği Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde hayatını kaybettiği belirtildi.

Bursa Nilüfer İlçesi Cumhuriyet Mahallesi'nde bulunan bir yakınını ziyaret eden Ali Yaşar Yurdabak, iddiaya göre, dolaşmak üzere çıktığı evin yanındaki parkta beylik silahıyla göğsüne ateş etti.

Silah sesi üzerine aşağıya inen yakınları kanlar içindeki Yurdabak'ı kendi araçlarıyla Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırdılar. Yapılan müdahaleye rağmen Yurdabak, yaşamını yitirdi.

Yurdabak'ın, iki oğlunun gözleri önünde kendini bahçede vurduğu belirtiliyor. Yurdabak'ın bir süredir ailevi sebepler yüzünden bunalımda olduğu öğrenildi.

Yurdabak'ın cenazesi otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

ALİ YAŞAR YURDABAK KİMDİR?

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden 1988 yılında mezun oldu. 1990'da İstanbul İdari Yargı Hakim Adayı olarak göreve başladı. Daha sonra sırasıyla; Danıştay Tetkik Hakimliği, Edirne Vergi Mahkemesi Üyeliği, Edirne İdare Mahkemesi Üyeliği, Van ve Adana İdare Mahkemesi Başkanlığı ve Adana Bölge İdare Mahkemesi Başkanlığı yaptı. İstanbul Bölge İdare Mahkemesi Başkanı iken 15 Aralık 2014 tarihinde Danıştay Üyeliğine atandı.

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.