logo yeni

KAYBOLAN GÜMRÜK PERSONELİ SAYISI 10' MUŞ

Aktif . Yayınlanma mansethaber

gumruk ve ticaret bakanligiHakkari'de 4 gün önce ortadan kaybolan Gümrük personeli sayısının 7 değil 10 olduğu bildirildi.

Hakkari Esendere Sınır Kapısı'nda çalışan 10 gümrük personeli, açılışı yeni yapılan Üzümlü Sınır Kapısı'nda geçici olarak görevlendirilmişti.

Hafta sonu tatillerini Yüksekova’daki evlerinde geçirmek için ilçeye dönen Gümrük personelinin, mesainin başlayacağı 10 Ağustos Pazartesi günü yola çıktığı belirtilirken, sayıları daha önce 7 olarak açıklanan 10 personelden 4 gündür haber alınamıyor.

Hafta sonu tatili için ilçeden ayrılan personelin, kendi inisiyatifleriyle hareket ettikleri, amirlerinin ve güvenlik birimlerinin bilgisi dışında yapılan yolculuğun böyle bir sonucun ortaya çıkmasına neden olduğu iddia edilirken, PKK terör örgütü tarafından kaçırıldığı tahmin edilen 10 Gümrük personelinin akıbetiyle ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.