logo yeni

DOKTORA HAKARETE HAPİS CEZASI VERİLDİ

Aktif . Yayınlanma mansethaber

saglik 4Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesinde çalışan nöbetçi doktora hakaret eden hasta refakatçisi hapis cezasına çarptırıldı.

Nöbetçi doktora, "Sen kimsin aptal adam, seninle hesaplaşacağız" şeklinde hakarette bulunduğu belirtilen hasta yakını, Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davada 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

2014 yılı Eylül ayında yaşanan olayda, savcılık iddianamesine göre, hasta yakını, nöbetçi doktordan hastasının yanında kalmak için izin isterken, doktorun "İkinci bir refakatçiye izni veremem" sözüne karşılık, "Sen kimsin, aptal adam' diye hakaret etti. Doktor hasta yakını hakkında şikayetçi olurken, Asliye Ceza Mahkemesi'nde üç aydan 2 yıla kadar hapis istemi ile dava açılmıştı.

Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen karar duruşmasında hasta yakını, TCK 125-3 maddesi kapsamında "onur ve saygınlığını rencide edecek şekilde "hakaret" ve "tehdit" suçlarından 6 ay hapis cezasına çarptırılırken, sanığın pişmanlık duyması ve sabıkasız oluşunu dikkate alarak 5 yıl süreyle hükmün açıklanmasının geri bırakıldı.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.