logo yeni

VALİDEN SPOR YAPAN MEMURLARA MESAİ İZNİ

Aktif . Yayınlanma mansethaber

sporGençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Reçetemiz Spor Projesi"nin tanıtım toplantısında katılan Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, kamu çalışanlarının spor yapmasını teşvik edeceklerini belirtti.

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin bu kapsamda, spor yapan kamu çalışanlarının mesaiye bir saat geç başlayabileceğini söyledi.

Şahin 4 ila 6 ay arasında sürecek olan Reçetemiz Spor Projesine katılmak için 70 kişinin müracaat ettiğini belirterek, "Sabahları ben de buradaki yürüyüşe katılmayı düşünüyorum. Son derece faydalı olacak. Yani kolesterol sorunu olanların dahi çaresi burada" dedi.

Şahin, bir gazetecinin "Spor yapan memurlara ayrıcalık olacak mı?" sorusuna cevaben, spor yapan memurlara mesai konusunda bir saat esneklik tanıyacaklarını belirtti.

Edirne Valisi Şahin, memurların mesaisinin 8.30'da başladığını hatırlatan Şahin, "Mesai 8.30'da başlıyor fakat spor yapan memurlar 9.30'da gelseler bile bizim için sorun değil" dedi. Konuşmaların ardından Vali Şahin, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri ile vatandaşlar proje kapsamında yürüyüş yaptı. Proje çerçevesinde başvuranların, vücutlarına uygun bir sporla ilgilenmesi sağlanacak. Katılımcılar ayrıca diyetisyenden de destek alacak.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.