logo yeni

calisanlar2 copy

BAKANLARIN BİR KISMI BEDAVAYA ÇALIŞIYOR

Aktif . Yayınlanma mansethaber

tbmm 4Seçimler sonuçlandıktan sonra yeni hükümet kurulamaması, bazı bakanların maaş almadan bedavaya çalışmalarına sebep oluyor.

Seçim sonrasında kurulan geçici hükümetler normalde çok kısa bir süre içinde görevini yeni hükümete devrediyorlar. Ancak seçimlerden koalisyon çıkması ve yaklaşık 2 ay gibi bir süre geçmesine rağmen hükümet kurulamaması, bazı hesap edilmeyen durumları da ortaya çıkardı. Bu süreçte geçici hükümet üyeleri olarak halen görevlerini sürdüren ve milletvekili de olmayan kabine üyeleri maaş almıyorlar.

3 dönem kuralına takıldığı için, milletvekilliği sona eren ve yeniden milletvekili adayı olamadığı halde Bakanlık görevine devam eden Bülent Arınç, Ali Babacan, Faruk Çelik, Mevlüt Çavuşoğlu, Taner Yıldız, Mehdi Eker, Nurettin Canikli ve Ömer Çelik'in hesaplarına 15 Temmuz itibariyle yeni maaşlar yatmadığı belirtildi.

Ancak, milletvekillikleri sona erdiği için maaş yatmamasına rağmen, Bakanlık görevi devam eden 3 dönemliklere, makam tazminatı ödemesi olarak 350 TL. ödeme yapıldı.

Bu durumu hesaba katmayan bazı bakanların, bankadaki otomatik ödemelerinin sıkıntıya sebep olduğu öğrenilirken, milletvekili olmayan geçici bakanlar yeni hükümet kurulana kadar kabinedeki görevlerini ücretsiz olarak yürütmeye devam edecekler.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.