logo yeni

calisanlar2 copy

ELEŞTİRİLEN AFYON VALİSİ DANIŞMANINI İŞTEN ÇIKARDI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

5 Eylül'de 25 askerin şehit olduğu Afyon' daki cephanelik patlamasının ardından Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'e kilim ve plaket verdiği için yoğun eleştiri alan Vali İrfan Balkanlıoğlu'nun, basın danışmanı İsa Kuş'u işten çıkardığı öğrenildi.

Afyonkarahisar'da Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası'ndaki mühimmat deposunda 5 Eylül'de meydana gelen patlamada 25 asker şehit düşmüştü. Patlamanın ardından Afyonkarahisar'a gelen Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel' in, kışlada 2 saat inceleme yaptıktan sonra Afyonkarahisar Valiliği' ni ziyareti sırasında Vali İrfan Balkanlıoğlu, Orgeneral Özel'e Bayat kilimi ve Afyon mermerinden yapılan bir satranç takımı hediye etmişti. Bu ziyaretin görüntülerini Valilik Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nde görev yapan İsa Kuş Valiliğin resmi internet sitesinde yayınladı. Ancak bu ziyaret ve hediyeleşmenin basında yer alarak çok tepki çekmesi üzerine Valilik ziyaretin fotoğraflarını siteden kaldırdı.

Vali İrfan Balkanlıoğlu, gelen eleştiriler üzerine yaptığı açıklamada "Ziyaretimize gelen tanıtım potansiyeli olan popüler kişilere yöre halkına ekonomik katkı için lokum, sucuk gibi ürünlerden hediye ediyoruz. Amacımız tanıtım yapıp yöredeki yoksul insanlara gelir kapısı sağlamak. Genelkurmay Başkanı gibi popüler bir isim gelmiş. Küçük maddi değeri olmayan bir hediye verdik. Genelkurmay Başkanımız çevresi olan bir insan. Bir yere o kilimi koysa, biri de 'Nereden aldınız' diye sorup Afyon'a gelip satın alsa fakir insanlar nasiplenecek. Emrivaki yapıp eline tutuşturmuşuz. Hayır mı diyecekti. Hayat devam ediyor. Bir acımız varken buna ara mı verelim?" şeklinde konuşmuştu

Tartışmaların odağındaki Valilik Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'de 12 yıldır görev yapan İsa Kuş'un buradaki görevine son verdiği öğrenildi. Vali Balkanlıoğlu'nun durumdan rahatsızlığını her fırsatta dile getirdiği, personelle ilgili bazı yaptırım kararlarını alacağını da vurguladığı belirtildi. Sorun ortadan kalkmayınca, tartışmalara neden olan fotoğrafları çekip internet sitesine koyan İsa Kuş'a önce 1 hafta izin verildi. İzinden dönen Kuş, önce tekrar kadrosunun bulunduğu Sosyal yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nda (SYDV)görevlendirildi. Yaklaşık 2 hafta burada görev yapan Kuş'un görevine önceki gün Vali Balkanlıoğlu tarafından son verildi.

Haber ve fotoğrafların internet sitesine konacağından Vali Balkanlıoğlu'nun haberinin olduğunu ileri süren 12 yıllık danışman Kuş, "Ben görevimi yaptım. Devlet terbiyesi aldım. Onun için ne Vali Bey hakkında, ne de Valilik hakkında olumsuz açıklama yapmam. Ancak mahkemeye gideceğim ve hakkımı sonuna kadar arayacağım" dedi.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.